„Całe życie jest szkołą” J.Chomsky- pożegnanie klas maturalnych

Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment w życiu każdej szkoły. Dzisiaj  takie wydarzenie miało miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni.

Tradycją naszej szkoły jest to, iż akademię związaną z pożegnaniem maturzystów przygotowują klasy drugie pod czujnym okiem wychowawców. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w kościele św. Jana Napomucena. Następnie od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Potem zabrała głos pani dyrektor szkoły Edyta Mierzwińska , która w kilku ciepłych słowach podziękowała uczniom za wspólnie spędzone lata. Do życzeń i słów otuchy na maturze dołączył się pan wicestarosta Ryszard Drożdżak  oraz rodzice. Na wysokości zadania stanęli także uczniowie klas maturalnych, którzy wyrazili wdzięczność za przekazywaną wiedzę , trud w wychowaniu. Za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w życiu szkoły wychowawcy nagrodzili swoich uczniów nie tylko świadectwem z czerwonym paskiem ale i też upominkiem w postaci książki. Sportowcy otrzymali też dyplomy i nagrody w postaci torb sportowych. Punktem kulminacyjnym  był teledysk przygotowany specjalnie dla maturzystów. Scenarzystką i reżyserką była Klaudia z klasy II A. Dodatkiem , taką „wisienką na torcie” był drugi film z serii Funny moments, przygotowany prze z Filipa z II B. Aktorami byli uczniowie szkoły filmowej „II LO”.

Uroczystość pożegnania maturzystów to taki moment, kiedy podczas wspólnej uroczystości można się wzruszyć, łezkę uronić a także uśmiechnąć. Przed maturzystami teraz trudny okres ostatnich przygotowań do egzaminu dojrzałości. Każdy z nich rozpocznie dorosłe życie, swoją drogę zawodową. Jestem pewna jednej rzeczy, że na pewno w sercu każdego z nich pozostanie pamięć o II LO w Bochni, w którym jak sami mówią, spędzili wspaniałe chwile.

  Beata Kołodziej

Link do zdjęć