Znani absolwenci

Jadwiga GrabarzJadwiga Grabarz – autorka wierszy zamieszczanych m.in. w Dzienniku Polskim, Portrecie, Poezji Dzisiaj, artPapierze, Cegle, Lamelli, Vis a Vis, Rzeczpospolitej Kulturalnej, Tygodniku Podhalańskim, Twórczości Ludowej, Arteriach, Kozirynku, Rzeczpospolitej Kulturalnej, Znaj. Laureatka wielu konkursów literackich. W 2008 roku wydano w Sulechowie jej arkusz poetycki, “Gaszenie do snu” jako Grand Prix ogólnopolskiego konkursu poetyckiego dla młodych autorów. Również w 2008 roku wydała tom poezji napisany z Aleksandrem Rozenfeldem, który ukazał się nakładem wydawnictwa Zysk. Beneficjentka stypendium za osiągnięcia literackie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Jej wiersze w przekładzie ukazały się także w amerykańskiej i serbskiej prasie literackiej. Ukończyła filologię angielską oraz stosunki międzynarodowe. Ukończyła również studia przekładoznawcze w Krakowie. Z zawodu nauczyciel języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie. W 2016 roku ukazał się jej tom „Dzikie stworzenia” nakładem krakowskiego wydawnictwa Eperons-Ostrogi.

 


Wojciech ZwierniakWojciech Zwierniak – ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale Jazzu i muzyki rozrywkowej, pracuje w zawodzie ucząc w szkole muzycznej, prowadzi Orkiestrę Baczków oraz angażuje się w różne projekty jak np. Szagran Swingin’ Orchestra, Jazzowa Orkiestra Symfoniczna, Zespół EKG, Red Blop Quintet. Oprócz gry na saksofonie zajmuje się również pisaniem i aranżowaniem muzyki.

„II LO dało mi możliwości, abym mógł rozwijać swoje zainteresowania.. Dzięki nietuzinkowemu podejściu do szeroko rozumianej edukacji, szkoła pozwoliła mi uzyskać tak potrzebne dziś wykształcenie i wiedzę, nie tłumiąc moich pasji muzycznych. Poprzez różnego rodzaju warsztaty oraz przedstawienia artystyczne II LO pobudzało nas – uczniów do kreatywności – bardzo ważnego elementu w każdej pracy zawodowej. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi utrzymuje kontakt do dziś. Gdybym miał wybrać szkołę średnią jeszcze raz to z pewnością było by to II LO:) Nie ma lepszego od Orła Białego:)”

 


Michał KołdrasMichał Kołdras – z wykształcenia jest politologiem – specjalistą od marketingu politycznego, a z zawodu i zamiłowania filmowcem. Od 2012 roku prowadzi firmę Kino amatorskie.pl, która zajmuje się produkcją filmową i warsztatami filmowymi dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 


Ula WęgrzynUrszula Węgrzyn –  założycielka szkoły tańca dance 4you oraz spółki dance&fitness house w Bochni. Ukończyła studia wyższe na kierunku geografia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada klasę mistrzowską ,,A” w tańcu towarzyskim, szkoliła się u Brayana Watson USA, Sergeya Surkov ROSJA, Arkadiusza Pavlovic, Mariusza i Beaty Grzejszczak, Joanny Leunis i Michała Malitowski USA, Piotra Jagielskiego. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych w LONDYNIE, LOS ANGELES, WARSZAWIE – W STUDIO TAŃCA EGURROLA. Organizatorka wielu spektakli tanecznych : królewna Śnieżka, królowa lodu, Kopciuszek organizatorka 10 maratonów zumby w Bochni na cele charytatywne. Posiada uprawnienia jako nauczyciel tańca sportowego, instruktor fitness, zumby, nauczyciel tańca towarzyskiego ukończony w Egurrola Dance Studio, instruktor sportu.

 


Małgorzata aksuMałgorzata Andryańska – Radca Prawny, założycielka Kancelarii Radcy Prawnego w Krakowie, absolwentka studiów prawniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Może pochwalić się wieloletnim, bogatym doświadczeniem w zakresie Compliance (Zdogności) w jednej z największych grup finansowych na świecie, doradzając również w ramach globalnych i europejskich projektów dotyczących m.in. ochrony danych osobowych, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, wprowadzaniem polityk przeciw-korupcyjnych, a także anty-mobbingowych. Promotorka krakowskich projektów dotyczących rozwoju osobistego kobiet, tolerancji i antydyskryminacji.

 


Konrad Irzyk – instruktor karate.

Jego przygoda z treningami zaczęła się w 2006 roku. W 2014 roku zdał egzamin na czarny pas. W tym samym czasie został nominowany do ścisłej kadry narodowej PZKT. W 2016 roku zdał kurs instruktorski otrzymując tytuł ”Dyplomowanego Instruktora Polskiego Związku Karate Tradycyjnego”. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni. Obecnie jest studentem. Od kilkunastu lat reprezentuje AKT Niepołomice-Kraków
i zdobywa medale na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Posiada kilka sekcji treningowych, a swoją pasją, stara się zarażać młodsze pokolenia.

Najważniejsze osiągnięcia:

– złoty medal w kata drużynowym podczas Mistrzostw Świata, Kanada 2018

– brązowy medal w kata indywidualnym podczas Mistrzostw Świata, Kanada 2018

– srebrny medal Mistrzostw Polski (kata druż.), Opole 2018

– złoty medal Mistrzostw Europy (kata druż.), Rumunia 2017

– brązowy medal Mistrzostw Europy (fukugo), Rumunia 2017

– srebrny medal Mistrzostw Świata w Karate Fudokan (kumite druż.), Rumunia 2017

– brązowy medal Pucharu Świata KWF na Malcie (kata druż.), Malta 2017

– złoty medal w kata drużynowym podczas Klubowych Mistrzostw Europy, Lublin 2017

– złoty medalista w kata drużynowym podczas mistrzostw świata, Kraków 2016

– mistrz Europy w kata drużynowym, Wilno 2015

– mistrz świata w kata drużynowym, Genewa 2014