Dziennikarze w „akcji”

Dziennikarze w „akcji”

Dnia  01.03.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach programowych w TVN-ie i na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. W ramach wyjazdu zwiedzili plan filmowy seriali: „Szkoła”
i „Szpital”, a także mieli możliwość poznać tajniki pracy w telewizji poprzez nagranie własnego odcinka  talk show. Zobaczyli także jak wygląda „od wewnątrz” nakręcenie programu: kierowanie kamerami, ustawianie dźwięku i samodzielna obsługa kamer. Następnie uczniowie udali się na Uniwersytet Papieski, gdzie zaznajomili się ze sposobem prowadzenia zajęć na uczelni. Zwiedzili uniwersytecką telewizję JPII i rozgłośnie radiową „Bonus” oraz mogli porozmawiać ze studentami
w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Niezapomniane wrażenie na uczniach zrobiły możliwości, które daje Uniwersytet Papieski, natomiast w stacji telewizyjnej TVN przekonali się, że nie tak prosto jest wziąć udział w programie na żywo bez wcześniejszego przygotowania się i scenariusza.

Paulina Sroka

Link do zdjęć

Administrator