I dzień wiosny

W związku z ciągnącą się już trochę zbyt długo zimą, w II Liceum postanowiliśmy przywitać ją już 20 marca. Tego dnia w murach naszej szkoły odbyło się oficjalne powitanie wiosny, połączone tradycyjnie już, z inicjatywy pani prof. Beaty Czajer, z dniem kultury krajów anglojęzycznych.
W tym roku skupiliśmy się na Nowej Zelandii – małym, ale niezwykle intrygującym państwie, które ze względu na swoje położenie geograficzne, nam Polakom często wydaje się końcem świata. Temu niezwykłemu dniu towarzyszyły różne atrakcje. Nasze wiosenne święto rozpoczęła grupa taneczna Filipa Kwietnia, która nie pierwszy raz urozmaicała różne uroczystości w naszej szkole. Później uczniowie wzięli udział w wiosennym pokazie mody, w którym najlepiej zaprezentowały się uczennice klasy 3B. Oprócz tego przeprowadzono konkurs wiedzy o Nowej Zelandii.
Z pytaniami zmierzyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Punktem kulminacyjnym obchodów pierwszego dnia wiosny był występ chłopców z klas 2B i 3B, którzy pod wodzą Agnieszki Kaczmarczyk z 2B przygotowali tradycyjną nowozelandzką Hakę. Popisy obu grup tanecznych, jak zawsze były na bardzo wysokim poziomie i zachwyciły naszą społeczność.

Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zostanie już z nami na długo.

Link do zdjęć

Administrator