Kobiety górą

9 grudnia bieżącego roku nasze trzy muszkieterki: Klaudia Plebańczyk, Beata Oleksy i Paulina Sroka  uczestniczyły w międzyszkolnym Konkursie  Recytatorskim poezji stanu wojennego oraz poezji zaangażowanej w walkę z komunistycznym reżimem o zachowanie wolności, prawdy i tożsamości. Prezentacje konkursowe miały miejsce w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni. Każda z uczestniczek miała zaprezentować jeden przez siebie wybrany tekst liryczny. Nasze dziewczyny przygotowywały się  do tego konkursu „pod czujnym okiem” pani Beaty Kołodziej.

W zmaganiach konkursowych  Klaudia  Plebańczyk z klasy IIIA zajęła 3 miejsce za recytację wiersza „Kobiety internowane” anonimowego autora. Należy też dodać, że Beata i Paulina też świetnie sobie poradziły, chociaż nie znalazły się w ścisłej trójce. Opiekę podczas konkursu w  „mechaniku” sprawowała jak zwykle niezawodna pani Elżbieta Zagórska.

Finał Konkursu Recytatorskiego , na którym nie zabraknie naszej finalistki Klaudii będzie połączony z koncertem poświęconym pamięci ofiar stanu wojennego 13 grudnia 2016 roku.

Beata Kołodziej

Link do zdjęć

Administrator