Kolejne sukcesy – tym razem literackie

Miło nam poinformować, że nasze uczennice Karolina Noworolska z klasy 2b i Aleksandra Czoch z klasy 2a zajęły ex aequo trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie z Mitologii J.Parandowskiego organizowanego przez Olimp School z Łodzi.  Tuż za podium (4 miejsce) znalazła się Edyta Stanisławczyk z klasy 2b. Należy zaznaczyć, iż w konkursie wzięło udział 576 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Oprócz dyplomów dziewczyny otrzymały podwójne bilety do teatru lub kina na terenie Małopolski.

Z kolei uczennica klasy 3a Gabrysia Szydłowska zajęła 5 miejsce w I edycji ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. „Wspomnienia o Irenie Sendlerowej”. W zmaganiach dotyczących znajomości życia i działalności I.Sendlerowej wzięło udział 110 uczestników.

Nasza Ola Czoch startowała też w konkursie pt. „Życie i twórczość Juliusza Słowackiego. Zajęła też wysokie miejsce, bo 9 czyli znalazła się w pierwszej  najlepszej dziesiątce. Wiedzą o naszym wybitnym poecie chwaliło się 150 uczniów z całego kraju.

Serdecznie gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów.

Administrator