Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych

Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych

23 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbył się po raz pierwszy Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. Przedsięwzięcie muzyczne było adresowane do uczniów szkół średnich i gimnazjów Powiatu Bocheńskiego. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w nieco innej formie tj. poprzez śpiew, ale i też   kształcenie wrażliwości i kultury muzycznej. Uczestnicy konkursu prezentowali wybrany przez siebie utwór muzyczny o tematyce miłosnej w językach: angielskim( angielska piosenka górą), niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Impreza podzielona została na dwie części. W pierwszej  śpiewali uczniowie  wszystkich  bocheńskich szkół średnich  i Liceum Plastycznego z Nowego Wiśnicza. Z kolei w drugiej prezentowali swoje zdolności gimnazjaliści. Konkurs był objęty patronatem Honorowym Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Organizatorki panie Beata Kołodziej i Elżbieta Zagórska zadbały o organizację,
w szczególności też  i o nagrody dla zwycięzców, które zafundowali: Cafeteria Espresso pana Artura Lorysia, Pizeria da Grasso, księgarnia Akrybia.

Jury w skład którego wchodzili  nauczyciele języków obcych i muzyki mieli trudne zadanie, bo poziom był dość wyrównany, dlatego przyznało nie tylko pierwsze trzy miejsca ale i też wyróżnienie. W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica z II LO , która zaśpiewała piosenkę pt. „Jolene” z repertuaru Dolly Parton, drugie miejsce zajęła Emilia Błasińska
z ZS Nr 1w piosence” If I ain’t got you”, a trzecie- Julia Stawarz z I LO w piosence „Can you feel the love tonight”? Jury wyróżniło Annę Małecką z ZS Nr 1 w Bochni za wykonanie piosenki „Lovesong”. Niespodzianką dla uczestników I części była też nagroda publiczności w postaci voucheru do Cafeterii Espresso. Otrzymał ją Robert Olchawa z ZS Nr 3.

W części gimnazjalnej  zwycięzcą został Piotr Sieczka. Swoim śpiewem i  genialnym pod każdym względem wykonaniem piosenki Rihanny ”Must be love on the brain”  wygrał i zafascynował nie tylko jury ale i też publiczność. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Nowakowska z Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych, natomiast  trzecie Katarzyna Kamińska w piosence Riptide „Vance Yoy”. Jury przyznało wyróżnienie Klaudii Trybule.

W konkursie wzięło udział 28 uczestników, którzy swoimi zdolnościami językowymi, odwagą zachwycili wszystkich. Każdy z nich na sam koniec tradycyjnie  został poczęstowany  pączkiem i ciastem. Przecież ten dzień przejdzie do historii wydarzeń z życia II LO nie tylko jako I edycja Konkursu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych ale i też jako cudownie, miło spędzony Tłusty Czwartek. Czwartkowe wydarzenie słowno-muzyczne, jak mówią organizatorki to pierwsze, własne innowacyjne przedsięwzięcie w szkołach Powiatu Bocheńskiego w Bochni.

Link do zdjęć

Administrator