Konkurs wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych

Konkurs wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych

Dnia 30 listopada br. trzyosobowa reprezentacja naszego liceum w składzie: Oliwia Babicz (IIIA), Sara Baran (IIIA) oraz Kacper Żurawski (IIA) pod opieką pani profesor, Beaty Czajer wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Stanów Zjednoczonych zorganizowanym przez Bibliotekę Główną UP pod patronatem Konsulatu USA w Krakowie.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych dotarliśmy na miejsce by współzawodniczyć z 11 drużynami z Małopolski. Konkurs obejmował 28 bardzo szczegółowych pytań, na które odpowiadaliśmy zarówno pisemnie jak i ustnie. Jury składało się z 3 osób: przewodniczącej, pani Kariny Olesiak (UP w Krakowie) i 2 studentek ze Stanów Zjednoczonych. Po dwóch godzinach rywalizacji, wzięliśmy udział w wykładach. Pierwszy wykład „Tadeusz Kościuszko – freedom fighter and social reformer” prowadzony przez profesora filologii angielskiej UP, pana Tomasza Sikorę. Nie spotkał się z naszym entuzjazmem, natomiast kolejny, bardzo ciekawy wykład „Summer Work and Travel in the USA” wygłoszony przez panią Paulę Walker, vice konsul Konsulatu Generalnego w Krakowie był eksplozją humoru i pozytywnej energii.

Po zakończonych wykładach nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, notatnik, długopis oraz smycz z logo uniwersytetu. Niestety nie udało nam się zdobyć nagradzanego miejsca, ale i tak warto było wziąć udział w tej ciekawej przygodzie edukacyjnej.

Sara Baran, klasa 3A

Link do zdjęć

Administrator