Mamy pierwszy projekt w eTwinning! Twinned Teachers.

Mamy pierwszy projekt w eTwinning! Twinned Teachers.

Jest on skierowany do nauczycieli ze szkół – założycieli projektu, które zaczynają przygodę z eTwinning. Naszą szkołą partnerską jest Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach (woj. śląskie). Celem projektu „Twinned Teachers” jest utworzenie platformy do poznania się, wspólnej nauki, wymiany doświadczeń i pomysłów.

Nauczyciele biorący udział w projekcie będą mieli możliwość poznania platformy Twinspace, narzędzi TIK oraz metodyki planowania i realizacji dobrych projektów. Realizując nakreślone zadania, poczują się tak jak uczniowie w projekcie swojego nauczyciela. To będzie najskuteczniejsza nauka – poprzez własne doświadczenia. Z tego względu projekt jest bardzo oryginalny i nieszablonowy, ale przez to ciekawy.

Warunkiem koniecznym udziału w Krajowym seminarium szkoleniowo – kontaktowym eTwinning, które odbyło się w dniach 28-29 listopada w Zakopanem, było zawiązanie współpracy projektowej z jedną ze szkół biorących udział w konferencji. W związku z tym założyliśmy projekt, którego przedstawicielem z ramienia naszej szkoły jest  mgr Małgorzata Krzyżak wraz mgr inż. Beatą Czajer.

Efektem współpracy szkół w ramach projektu mają być w niedalekiej przyszłości dziesiątki kolejnych projektów eTwinning– być może wspólnych z nauczycielami z Łazów – adresowanych już do naszych uczniów. A to może być efekt piorunujący…

Opracowały:

Małgorzata Krzyżak – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie,

 Beata Czajer – nauczyciel języka angielskiego

Link do zdjęć

Administrator