Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III

Dzisiaj  w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych absolwentów.

Panująca pandemia spowodowała zmiany w wielu dziedzinach naszego życia. Jak wiemy, od 12 marca br. zajęcia dydaktyczne w szkołach zostały zawieszone. W związku z tym, oficjalne zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych również nie mogło się odbyć tak, jak zawsze.

Uroczystość pożegnania maturzystów odbyła się – ze względów sanitarnych i technicznych  na dużej sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej: Dyrekcja Szkoły, wychowawcy i  tegoroczni maturzyści.

Pani  Dyrektor zwracając się do tegorocznych maturzystów podziękowała im za godne reprezentowanie II Liceum Ogólnokształcącego podczas różnych zmagań konkursowych i zawodów sportowych. Dodała, iż wartości zdobyte podczas edukacji w szkole średniej na pewno będą przydatne absolwentom w dorosłym życiu. Pani Dyrektor zachęcała również maturzystów do odwiedzania szkoły i swoich wychowawców, bowiem jak mówiła: „II liceum to Wasz drugi dom, miejsce, które zawsze można odwiedzić”.

Maturzyści otrzymali świadectwa, nagrody i listy pochwalne. Upominkiem od młodszych kolegów z klas drugich był kubek, który będzie przypominał szkołę, lata w niej spędzone.

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego przez maturzystów zapisze się na trwałe w dziejach szkoły. Cóż? Bywa i tak… Wszystko było dokładnie zaplanowane, jednak życie napisało własny scenariusz.

Drodzy Maturzyści! Przed Wami gorący czas, jednak jesteśmy pewni, że wiedza zdobyta w naszym liceum pozwoli Wam na zdanie tego egzaminu dojrzałości i umożliwi wejście w dorosłe życie. Życzymy samych sukcesów i trzymamy za Was kciuki 8 czerwca!

 

upominki kubki            nagrody

Administrator