X edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

X edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

19 stycznia bieżącego roku w naszej szkole miały miejsce eliminacje do szkolnego etapu X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W szkolnym etapie wzięło siedmiu uczniów, którzy musieli w ciągu 3 minut zaprezentować się w jak najlepszym świetle, czyli najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie tekst o Małopolsce lub o swoim regionie.  Kryteria były określone przez organizatorów konkursu: dykcja, czas czytania ( 3 minuty)
i sposób interpretacji tekstu. Do kolejnego etapu przeszły 2 uczennice: Julia Pabijan z klasy IB, która zaprezentowała „Hymn regionu” Cz. Wróbla i Paulina Kica z klasy IIA czytająca fragment książki „Słowa malowane” H.Pięchowej. Etap wojewódzki odbył się 8 marca
w Bibliotece na ul. Rajskiej w Krakowie. Nasze dziewczęta miały wówczas okazję zmierzyć się   „sam na sam” z komisją w trakcie 3-minutowego czytania. Niestety tym razem nie udało się wygrać ale jak same przyznały „była to kolejna ciekawa i miła przygoda literacka”. Opiekunkami naszych uczennic były panie: Beata Kołodziej i Elżbieta Zagórska.

Za rok będzie kolejna edycja- może tym razem szczęśliwa…?

 

Link do zdjęć

Administrator