Biblioteka

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek         7.30 – 13.30

Wtorek                  7.30 – 13.30

Środa                    7.30 – 13.30

Czwartek               10.00 - 16.00

Piątek                    7.30 – 13.30                         

 

W bibliotece możesz:

  • Wybierać i wypożyczać książki
  • Miło spędzać czas
  • Przeglądać ciekawe książki, czasopisma i strony internetowe
  • Mieć spokój
  • Myśleć   
  •        
Działalność biblioteki

Biblioteka szkolna II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni to nowoczesne centrum informacyjne. Posiada bogaty księgozbiór liczący ponad 3 tysiące woluminów, z czego większość to literatura naukowa i zbiory fachowe jak również literatura piękna, wzbogacana o aktualne tytuły i nowości rynku wydawniczego. Dysponuje statutem, regulaminami i innymi dokumentami wewnątrzszkolnymi z myślą o nieograniczonym dostępie do nich uczniów, ich rodziców oraz pracowników służy czytelnią z miejscami do pracy własnej, księgozbiorem podręcznym oraz ofertą prasową jest wyposażona w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, urządzenie wielofunkcyjne. Prowadzi działalność kulturalną i pedagogiczną. Współpracuje z organizacjami szkolnymi. Utrzymuje kontakty z bibliotekami szkół ponadgimnazjalnych oraz instytucjami kulturalnymi naszego terenu. Biblioteka oferuje spokój, miłą atmosferę i zapewnia pomoc zarówno w rozwoju zainteresowań naukowych jak i osobistych oraz organizuje różnorodne imprezy czytelnicze i kulturowe, ale przede wszystkim prowadzi typowe działania biblioteczne.

Regulamin biblioteki

[vc_text_separator title="Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - ICIM" border_width="3"]

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego nasza biblioteka otrzymała 4 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, ksero, skaner).Stanowiska komputerowe zostały wyposażone m. in. w system operacyjny Windows Vista, pakiet Office 2007 czy nagrywarki CD/DVD + nero. Na każdym komputerze zainstalowano także różne wydawnictwa multimedialne (np. Atlas Świata PWN, Słownik Języka Polskiego, Słownik Wyrazów Obcych itp.), z których mogą korzystać uczniowie. Istnieje także możliwość przygotowania prezentacji i innych pomocy dydaktycznych. Materiały można zapisać na płytach CD, DVD lub na pendrive, można je również wydrukować. Korzystanie z ICIM jest bezpłatne z wyjątkiem druków i kserowania. 

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin ICIM

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.