Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa logo

W listopadzie 2016 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni złożyło za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Bochni wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten zostały złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  - Priorytet 3 i zyskał dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych . Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami, Powiatową i  Miejską Biblioteką Publiczną i Biblioteką Pedagogiczną w Bochni. Uwzględniały będą potrzeby uczniów niepełnosprawnych. Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną i pedagogiczną.


18 września 2017 r. zostało zorganizowane zebranie dla rodziców, na którym pani Dyrektor Edyta Mierzwińska poinformowała rodziców o otrzymaniu wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej w kwocie 15,000 zł oraz przystąpieniu szkoły do realizacji projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także o tym, że na okres ferii świątecznych, zimowych i wakacji uczniowie mogą wypożyczać nieograniczoną liczbę książek bez konieczności prolongowania okresu ich wypożyczenia. Rodzice mogli również wysłuchać prelekcji i obejrzeć prezentację multimedialną popularyzującą czytelnictwo „Dlaczego warto czytać” zaprezentowaną przez panią Magdalenę Szczeblewską, Kierownika filii Biblioteki Pedagogicznej w Bochni.

Link do zdjęć


Biblioteka szkolna 2 października ogłosiła konkurs literacki na recenzję wybranej książki zatytułowany "Książka, którą polecam". Organizacja tego konkursu miała na celu: popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży; promocję czytelnictwa literatury pięknej wśród młodzieży oraz kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim.

 konkurs literacki "Książka, którą polecam"

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.