Projekt 2020-1-PMU-3283

II LO im. Orła Białego w Bochni otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn. ”Niegdyś jednością, teraz niezależni, a wciąż połączeni – ponadczasowe więzi w zjednoczonej Europie” przyznane w ramach projektu “Ponadnarodowa mobilność uczniów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).  Projekt 2020-1-PMU-3283 potrwa od 05.05.2021 do 04.05.2022 r. Budżet projektu wynosi 181 168,00 PLN. Projekt jest sfinansowany ze środków UE.

Celem projektu jest:

  • wprowadzenie szkoły w projekty międzynarodowych mobilności,
  • rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich w zakresie dialogu kulturowego, znaczenia dziedzictwa kulturowego i historycznego,
  • doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz nabycie podstawowej znajomości języka litewskiego,
  • rozwój umiejętności funkcjonowania w środowisku wielokulturowym oraz budowanie relacji w grupie rówieśniczej.

19 września 2021 r. 40 uczniów  II LO wyjedzie na tydzień na Litwę i będzie gościć w szkole partnerskiej Juodsiliai Silas gymnasium. Zaplanowane w ramach projektu działania, które będą realizowane wspólnie z uczniami litewskimi, będą skupiać się na tematyce integracji młodzieży polsko-litewskiej, wspólnego dziedzictwa historycznego i kulturowego i jego znaczenia w kontekście wspólnego życia w zjednoczonej Europie. Projekt zakłada czynny udział młodzieży polskiej i litewskiej we wspólnych zajęciach lekcyjnych i rekreacyjnych oraz wycieczkach edukacyjnych i krajoznawczych.

fe_power_poziom_pl-1_rgb.jpg

 

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do projektu – szczegóły na naszej stronie internetowej.

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.