Edycja 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach projektu odbywać się będą zajęcia on-line  z biologii i geografii.

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kluczowych uczniów z zakresu biologii i geografii przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych w procesie nauczania. Projekt jest kierowany do uczniów   II Liceum Ogólnokształcącego, w szczególności do uczniów wykazujących zainteresowania i predyspozycje do ww. przedmiotów oraz kompetencje pozwalające im na opanowanie materiału wykraczającego poza podstawę programową.

Uczestnikami projektu będą uczniowie  klas pierwszych i drugich.

W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające dla uczniów zainteresowanych podnoszeniem kompetencji. Zajęcia będą odbywać się we współpracy z uczelniami wyższymi w formule zajęć on-line. Zaplanowano także wyjazdy uczniów na zajęcia na uczelnię.

REALIZACJA PROJEKTU

Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie efektywności procesu nauczania w efekcie, czego powstać ma innowacyjne środowisko wsparcia procesów edukacyjnych technologiami ICT umożliwiające:

  1. Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności zespołowego działania i logicznego myślenia u uczniów;
  2. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów;
  3. Rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów przy wsparciu wiodących uczelni, a przez to zwiększanie świadomości wyboru kierunku studiów;
  4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym;
  5. Przygotowywanie kadr nowoczesnej gospodarki w obszarach inteligentnej specjalizacji Małopolski;
  6. Wyrównywanie poziomu dostępu do wiedzy i nauki na terenie województwa małopolskiego.

 

To innowacyjny w skali Europy projekt polegający na przeprowadzaniu przez kadrę naukową uczestniczących w projekcie uczelni dodatkowych zajęć on-line    w małopolskich szkołach ponadgimnazjalnych. Dzięki projektowi w szkołach powstają nowoczesne, multimedialne sale do organizacji zajęć, z kolei uczniowie już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uczestnictwa w akademickich wykładach i zajęciach.

GRUPY

W wyniku rekrutacji utworzone zostaną następujące grupy:

1 grupa zajęć on–line  biologia - 15 uczniów/uczennic,

1 grupa zajęć on–line  geografia  - 15 uczniów/uczennic.

 

Koordynatorzy merytoryczni projektu to: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 

Beneficjent:  Powiat Bocheński.

Realizator Projektu: II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.