„Olimpijskie zmagania wiedzy” - konkurs dla klas pierwszych

03.12.2025

2 grudnia 2025 roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Olimpijskie zmagania wiedzy”. Wydarzenie miało na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy o mitologii, lecz także rozwijanie kreatywności, umiejętności współpracy i autoprezentacji.

W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie klasy pierwsze. Uczestnicy zmierzyli się z kilkoma różnorodnymi zadaniami:

1. Test wiedzy mitologicznej
Pierwszą konkurencją był test sprawdzający znajomość mitów, ich bohaterów oraz najważniejszych motywów mitologicznych.

2. Odgadywanie postaci mitologicznych
W kolejnym zadaniu drużyny losowały w kopertach konkretne postaci. Ich zadaniem było odgadnięcie, o kogo chodzi, oraz krótka charakterystyka danej postaci.

3. Rozpoznawanie bogiń i bogów
Następnie uczniowie pracowali z ilustracjami przedstawiającymi bogów i boginki. Musieli je prawidłowo podpisać oraz wyjaśnić ich funkcje i zakres władzy w mitologicznym świecie.

4. Wcielenie się w bohatera
W trzecim etapie uczniowie losowali mitologicznego bohatera, a następnie wcielali się w jego rolę, przedstawiając krótką autoprezentację „z perspektywy” danej postaci.

5. Zwroty frazeologiczne
Drużyny musiały również wylosować związki frazeologiczne i poprawnie wyjaśnić ich znaczenie, co wymagało zarówno wiedzy, jak i umiejętności interpretacji.

Dodatkowe punkty przyznawano za najciekawsze przebrania, które wniosły do rywalizacji wiele humoru, koloru i twórczego zaangażowania.

Po zaciętej, ale pełnej dobrej energii rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – klasa I F
II miejsce – klasa I C
III miejsce – klasa I A

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, przygotowanie i wspaniałą atmosferę podczas konkursu.

Organizatorkami wydarzenia były Pani Aneta Kubas-Ćwierz oraz Pani Beata Kołodziej, którym również składamy podziękowania za przygotowanie atrakcyjnych i rozwijających zadań dla uczniów.

GALERIA

Galeria zdjęć

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.